Waltari
Waltari
Waltari

Waltari
Waltari
DEUTSCHE SEITE
TECHNICAL RIDER

IMPRESSUM

Šťastný nový rok naším drahým fanúšikom!

Úprímne, tentokrát koniec roka nie je práve najlepším obdobím pre nejaké ozajstné oslavy, vo Fínsku sa hovorí napríklad o znižovaní rozpočtu na novoročný ohňostroj v centre Helsínk a ušetrené peniaze použit na podporu obetí strašného zemetrasenia v Ázii... myslím, že je skvelý čin. Zajtra, prvý deň roku 2005 bude tiež vo fínsku národný deň smútku na pamiatku všetkých obetí, z ktorých bolo dokopy niekoľko stoviek fínov.

V takýchto situaciach sa zvyčajne viac zamýšľame (ako aj po udalostiach z 11. septembra), či vôbec môžeme len tak ráno vstať a isť ďalej s našimi bežnými činnosťami, (či už to bude štúdio, koncert, alebo interview), či vôbec má význam stretávať ľudi, potriasať si ruky s úsmevom na tvári a začať odpovedať na otázky ohľadom nových pesničiek, alebo želať ľuďom prima Nový rok atď. atď. alebo sústreďovať sa na nahrávanie bassgitary v štúdiu akokeby sa nič nestalo. O čom vôbec môžeme ako umelci spievať alebo hrať aby sa ľudia vo svojich životoch a v tomto svete a cítili lepšie? Máme na to vôbec právo? Tak veľa ľudí niekde trpí práve v tejto minute a smúti za ich navždy stratenými príbuznými alebo priateľmi...

Ale po vážnom uvažovaní, si myslíme, že práve TENTO fakt je naozaj TÝM podstatným! Našou úlohou je znieť nahlas o tom, že jediné čo nám ostáva je ísť ďalej. Čokoľvek, čo sa nám v tomto živote stane pre nás má nejaký význam, vlastne slovo “nešťastie“ ani neexistuje. To len náš ubohý ľudský mozog nie je dosť veľký, aby videl celú schému v dostatočne veľkom meradle. Musíme len veriť, že toto všetko je súčasťou veľkého plánu života.

Naozaj nemá význam len si povedať "nestaraj sa, buď šťastný" a nechať to prebolieť. Myslím, že je veľmi dôležité postaviť sa všetkým strachom a smútkom v našej mysli. Aby sme boli silnejší a schopnejší vysporiadať sa so strachom a trápeniami v budúcnosti, nech sa nám už prihodi čokoľvek. Z nejakého dôvodu bolesť a ostatné negatívne veci sú tiež súčasťou nášho nervového systému a našej mysle, a tento kríž musíme byť schopní niesť našími životmi. Musíme byť schopní byť mentálne pripravení na akúkoľvek katastrofu, ktorá sa môže stať kedykoľvek, kdekoľvek a komukoľvek. Toto je dôvod, prečo musíme ísť ďalej a hrať ďalej... povedať ostatným že toto všetko je a vždy bude súčasťou nášho života, a že našou úlohou je povedať ostatným: Hviezdy prídu a odídu, ale hudba bude hrať vždy!!

Waltari v decembri začalo pripravovať svoj nový album pre rok 2005 s 20 novými piesňami.

Šťastný a pokojný nový rok fanúšikovia... uvidíme sa - čoskoro!

Kärtsy a Waltarians

thank you for translation Linus